Välkommen till oss på Hemköp Ryd – den personliga butiken med matglädje och kvalitet.

Vår ambition är att överträffa dina förväntningar, och våra medarbetare spelar en viktig roll för att lyckas med detta! Vi tycker att det är viktigt med en trevlig stämning i butiken, så att det är trivsamt att handla. Utöver ett brett och varierat grundutbud hittar du hos oss bland annat: Fiskdisk med färsk fisk, musslor, skaldjur, goda röror, pannfärdigt med mera.

CMS50_linkoping_ryd.jpg

Varmt välkomna önskar Thomas och Stefan med personal!

Fiskdisk med färsk fisk, musslor, skaldjur, goda röror, pannfärdigt med mera. Fiskdisken är öppen tisdag-lördag.

Köttdisk med butiksstyckat utbud. Vill du beställa något lite extra från köttdisken så hjälper Niklas, Fredrik och Jenny till med detta.

Delikatess med salami i alla smaker, lufttorkad skinka, goda hårdostar och dessertostar.

Catering med det du behöver för en lyckad födelsedag, examen, personalfest, till exempel smörgåstårta, olika sorters plankor med mera.

Salladsbar, där du snabbt och lätt skapar din egen måltid.

Välsorterad brödavdelning, med bland annat nybakade ekologiska baguetter och nybakat glutenfritt matbröd. Frukt- & grönsaksavdelning som är en fröjd för ögat, med ekologist och närproducerat.

Stor ekologisk avdelning.